K otevření křtinské stezky

Křtiny – Prvního červencového dne bude ve Křtinách otevřena turistická stezka šneka Krasíka. Slavnostní program začne ve tři hodiny odpoledne na křtinském zámku.

Stezka je součástí projektu Pohádkové království šneka Krasíka, který je určen hlavně dětem. Na trase dlouhé pět kilometrů budou malí turisté plnit pět úkolů. V pondělí se zapojí také do soutěže v malování, cvrnkání kuliček nebo třeba výroby placek.

„Těším se, že se děti dozví něco nového o okolí Křtin," uvedla Petra Sadilová, která se chystá otevření zúčastnit. Pořadatelé připravili i bohatý doprovodný program. Na místě bude lektorka nordic walkingu, od lektora lesní pedagogiky se děti dozví zajímavosti o přírodě, přečtou si pohádky z knížky Dobrodružství šneka Krasíka, zasoutěží si v různých disciplínách a připravené je i grilování.

Ve čtyři hodiny odpoledne začne hrát hudební skupina Tom Sawyer Band. Začátek trasy je na křtinském náměstí, odkud se návštěvníci dostanou na zámek. Vyzvednou si pracovní list a vydají se dle pokynů na stezku. Cestou plní jednoduché úkoly a po návratu zpět na zámek za správné vyplnění získají drobnou odměnu. „Trasa je vhodná pro malé děti i pro terénní kočárky," řekla za pořadatele Bára Brychtová.

Další stezky šneka Krasíka jsou připravené v okolí rájeckého zámku, blanenských litinových soch, vodních ploch v Rudici anebo u vyhlídek v Sloupu a Šošůvce. „Každá z tras je na jiné téma," vysvětlila organizátorka projektu Klára Kučerová z Místní akční skupiny Moravského krasu. Turisté se tak na každé trase setkají s různými zajímavostmi. MICHAELA REISIGLOVÁ

Zdroj 


Zpět na výpis článků


Facebook