Krasík v Zrcadle

Stezku šneka Krasíka ve Křtinách otevřou už prvního července
25.6.2015 9:00 | Původní vydání | Radim Hruška Křtiny
První prázdninový den bude v 15 hodin na křtinském zámku slavnostně zahájen provoz turistické stezky ve Křtinách pro rodiny s dětmi v rámci Pohádkového království šneka Krasíka a jeho sedmi dní v pohádce. Pohádkové království je projekt pro rodiny s dětmi, který představuje méně známá, avšak stále krásná místa Moravského krasu. Stezku šneka Krasíka ve Křtinách otevřou už prvního července.

Jednotlivé pohádkové kanceláře, které jsou rozmístěny na různých místech Moravského krasu, dávají svým hostům razítko do speciálního cestovního pasu, který je k dispozici v každé pohádkové kanceláři. Po navštívení všech míst a posbírání všech razítek může cestovatel dostat knihu pohádek o šneku Krasíkovi, kde si může přečíst o všech dobrodružstvích, která Krasík při cestování po Moravském krasu zažívá. „Křtinská stezka šneka Krasíka provede návštěvníky nejzajímavějšími místy Křtin. Celá trasa je dlouhá zhruba pět kilometrů a vede převážně terénem. Je vhodná pro pěší, cyklisty, ale třeba i terénní kočárky. Cílem je přivést hosty nejen na zajímavé místo - do Křtin, nýbrž také ukázat ve Křtinách nejen světoznámý chrám, ale i okolí Křtin se zajímavými místy a krásnými vyhlídkami,“ popsala Šárka Veselá ze Křtinského zámku.

Začátek trasy je na Křtinském náměstí, odkud se návštěvníci dostanou na zámek. Vyzvednou si pracovní list a vydají se dle pokynů na stezku. Cestou plní jednoduché úkoly a po návratu zpět za správné vyplnění získají zpět na zámku ve Křtinách drobnou odměnu. Stezka je vytvořena pro rodiny s dětmi a úkoly jsou přizpůsobeny právě dětem. Stezku šneka Krasíka ve Křtinách provozují pod záštitou Místní akční skupiny Moravský kras a za přispění městyse Křtiny penzion Starý pivovar ve Křtinách a Zámek Křtiny, účelové zařízení Mendelovy univerzity v Brně spravované Školním lesním podnikem Masarykův les Křtiny.

Stezka šneka Krasíka není jediným zážitkem v rámci sedmi dní v pohádce. Dalších šest zážitků a tras čeká na své návštěvníky, kteří si tak mohou užít svůj týden v Moravském krasu např. v mydlárně a svíčkárně nebo na blanenském zámku nebo třeba na koloběžkách. Další informace a plný výčet výletů je možné najít na webu www.krasik.cz.


Přístupná zvonkohra - křtinský unikátZpět na výpis článků


Facebook