Napsali o nás na blansko.cz

S městem Blanskem se odedávna pojí tradice železářství a výroby umělecké litiny. Ta je také jednou z hlavních součástí městského mobiliáře, kolem kterého často chodíme bez povšimnutí. Cílem autorů projektu je proto přiblížit malým i velkým kousek z blanenské historie, nikoliv však prostřednictvím statického průvodce, ale zajímavého výletu s aktivním prvkem.
Součástí trasy je v případě Blanska vycházka po Rožmitálově ulici směrem na Wanklovo náměstí se startem z Blanenské informační kanceláře Blanka, jedné z pohádkových kanceláří Království šneka Krasíka: Malý Krasík se probudí na jedné z blanenských soch a zve návštěvníky města ke společné vycházce městem, která je zakončena na nádvoří blanenského zámku. Na konci asi půlkilometrové cesty čeká na malé objevitele překvapení...


Sochy na nádvoří blanenského zámku. Foto: J. Franchi

Zájemci o pohádkové výlety putují po sedmi nových trasách, z nichž v současné době fungují tři, s pracovním listem, který mohou získat v některé z pohádkových kanceláří nebo na webových stránkách www.krasik.cz. Jejich úkolem je pak úspěšně vyřešit zadané úkoly, vyluštit správně tajenku a odhalit místo s pokladem. Součástí tras jsou také tipy na atrakce v blízkém okolí. V případě putování po Blansku nechybí doporučení navštívit zajímavé expozice Muzea Blansko, blanenský aquapark nebo nedalekou Zámeckou Sýpku, která je další z pohádkových kanceláří, a samozřejmě i místem, kde se malí výletníci mohou po svém putování občerstvit. V současné době se také pracuje na druhém dílu knihy Dobrodružství šneka Krasíka, opět z pera autora Slavomíra Szabó. Můžeme se tedy těšit na dalších 13 pohádek a pověstí, z nichž jedna z nich, O statečném rytíři, nás zavede ke kostelu sv. Martina v Blansku.

zdroj: www.blansko.cz, red
Zpět na výpis článků


Facebook