Noc s Andersenem v Jedovnicích

Ve čtvrtek třetího dubna jsme měli bezvadný den. Večer jsme se sešli s našimi paními učitelkami Magdou Fajfrovou a Jitkou Teturovou ve škole. Přivezli jsme si spacáky, karimatky a nejdříve se ubytovali v družině.

Až jsme měli všechno připravené, přišla za námi návštěva. Nejdříve paní knihovnice Olga Keprtová s paní Boženou Ševčíkovou z obecního úřadu. Potom se ještě přidala paní zástupkyně Světlana Štěpánková a paní Anička Bayerová – místostarostka městyse Jedovnice. Společně jsme si představili knížku Dobrodružství šneka Krasíka, ve které jsou nové pohádky z Moravského krasu. První pohádku nám přečetla paní zástupkyně. Z ní jsme se dozvěděli, proč putoval šnek Krasík po Moravském krasu a jak dostal svoje jméno. Druhou pohádku nám četla paní Bayerová.

Byla O hadím králi, který bydlel v Rudickém propadání. Oba příběhy se nám velmi líbily. Během večera jsme plnili také úkoly se šnekem Krasíkem. Dozvěděli jsme se, jak žije, co jí, kde se pohybuje. Skládali jsme také šnečí puzzle a skákali po jedné noze podle šnečí ulity. Velmi se nám také povedli šneci, které jsme vyráběli. Můžete si je zakoupit v jedovnické knihovně, kde bude jedna ze zastávek Pohádkového království šneka Krasíka. Moc děkujeme paní knihovnici, která nás seznámila s knížkou a přinesla nám mapy pohádkového království. Dostali jsme od ní dřevěné medaile s Krasíkem. Moc děkujeme i všem rodičům, kteří nám pomohli sehnat šneky a upekli nám výborné koláče, které jsme posnídali. Hlavně děkujeme panu Urbánkovi, který pro nás vyrobil super šneka, kterého jsme ve škole pomalovali, a paní Jaškové, která nám všem uvařila dobrý punč.

Tímto jsme se připojili k celostátní akci Noc s Andersenem. Zahráli jsme si i legrační hry a potom jsme spokojeně ulehli ke spaní. Už se moc těšíme na další dobrodružství. Druháci ze Základní školy Jedovnice



Zpět na výpis článků


Facebook