V Blansku létá vážka Anežka

Jak se bude jmenovat? Začátkem října jsme s pomocí Moravské zemské knihovny a místních knihoven položili tuto otázku všem dětem z Blanenska. Potřebovali jsme totiž najít to správné a vůbec ze všech nejlepší jméno pro vážku od řeky Svitavy, kterou šnek Krasík v nové knize příběhů potká u blanenského kostela.
Do hledání jména pro vážku se zapojilo 83 dětí, které nám poslaly své návrhy. A bylo vidět, že si s tím daly opravdu práci. 
Jak se může jmenovat vážka? Ocilka, protože je ocelově modrá. Nebo Vrtulníček, protože létá jako vrtulník. Může se jmenovat Karolínka jako ta krásná paní, co o ní vyprávějí na zámku v Blansku, nebo Svituška podle řeky Svitavy a protože má krásně modrou barvu, která svítí. Nebo taky Káma po čtyřleté Kamilce. 
Ze všech návrhů jsme nakonec s pomocí autora pohádek zvolili jméno Anežka, protože se to krásně rýmuje. No posuďte sami: vážka Anežka. 
Navíc je to krásné, staré české jméno, tudíž se do osm set let staré pověsti báječně hodí. 
Novou knížku příběhů, která v pondělí 20. 10. odešla do tisku, získává autorka návrhu Jolanka Streitová, Olomučany 227. Zpět na výpis článků


Facebook