AKTUALITY

Knihovny letos putují s Krasíkem

Díky spolupráci s Moravskou zemskou knihovnou se 24 knihoven zapojilo do aktivity "Putování s Krasíkem" a rozhodlo se věnovat letošní jaro a léto Krasíkovým dobrodružstvím, číst, tvořit, hrát si a poznávat.

Nová kniha Krasíkových dobrodružství byla pokřtěna

V rámci blanenských oslav Vítání svatého Martina byla oficiálně pokřtěna a poprvé otevřena kniha nových dobrodružství šneka Krasíka. Po oficiálním křtu na pódiu za účasti následovala autogramiáda s autorem knihy, panem Slavomírem Szabó.

Nová kniha Krasíkových příběhů

Na blanenském Vítání svatého Martina bude poprvé představena nová kniha příběhů šnečka Krasíka, která obsahuje 12 nových pohádek inspirovaných pověstmi Moravského krasu a Drahanské vrchoviny.

V Blansku létá vážka Anežka

Jak se bude jmenovat? Začátkem října jsme prostřednictvím Moravské zemské knihovny položili tuto otázku všem dětem z blanenska. Potřebovali jsme totiž najít to správné a vůbec ze všech nejlepší jméno pro vážku od řeky Svitavy, kterou šnek Krasík v nové knize potká u blanenského kostela.

Den s netopýrem - vyhodnocení GEO a FOTO soutěže

Stovky návštěvníků přilákal dnešní Den s netopýrem na Domě přírody. Na akci byly oficiálně vyhlášeny výsledky geocachingové a fotografické soutěže. Výherce, kteří se nedostavili a cenu nepřevzali prosíme, aby se přihlásili.


Facebook