AKTUALITY

3-2-1-start!

Dnes, první májový den, odstartovala Krasíkova geocachingová hra, která vás provede po deseti zajímavých a přitom skrytých místech Krasu. Tak honem: kupte nové baterky do GPS, aby dlouho vydržela, a vzhůru na lov!

Ostatky aneb když maškary jdou vesnicí

Ostatky, neboli masopustní slavnosti, patří k oblíbené a bez výjimky dodržované tradici moravských vesnic nejen v Krasu. Neděli před Popeleční středou obchází maškary vesnici, aby zajistily úrodu pro příští rok a ochránily ves před zlou mocí. Fotogalerie pochází z Těchova, městské části Blanska.

Pohádkové vánoce a kouzelný nový rok

Pohádkové vánoce a kouzelný nadcházející rok 2015 přeje šnek Krasík všem příznivcům a přátelům.

Knížka je můj kamarád

Knihovna v Rájci-Jestřebí letos zapojila knihu Dobrodružství šneka Krasíka do projektu Knížka je můj kamarád. Projekt probíhá od října do května a pravidelně se jej účastní desítky dětí.

Pohádkové království je nejlepším projektem MAS na Slovensku

Pohádkové království šnečka Krasíka je vítězným projektem soutěže "Projekty MAS". Byl vybrán odbornou komisí Ministerstva zemědělství a rozvoje venkova Slovenské republiky, Zemědělskou platební agenturou (PPA) a Národní sítí rozvoje venkova Slovenské republiky. Skleněnou gravírovanou plaketu odevzdal Silvii Pápaiové, manažerce MAS Občianske združenie KRAS Ing. Martin Barbarič, generální ředitel sekce rozvoje venkova a přímých plateb MPRV SR na konferenci Národní sítě rozvoje venkova SR v Nitře dne 20.11.2014.


Facebook