AKTUALITY

Geocaching: sklizeno

1. listopadu nastaly Dušičky a i když v kalendáři bude ještě docela dlouho podzim, dny se už krátí, zima začne brzy zalézat za nehty a bude lépe doma s knížkou, než venku při hledání Krasíkových kešek a luštění úkolů na Krasíkových stezkách. Rozhodli jsme se proto putování po Krasíkově království uzavřít na veliký klíč.

Nová kniha Krasíkových příběhů

Na blanenském Vítání svatého Martina bude poprvé představena nová kniha příběhů šnečka Krasíka, která obsahuje 12 nových pohádek inspirovaných pověstmi Moravského krasu a Drahanské vrchoviny.

V Blansku létá vážka Anežka

Jak se bude jmenovat? Začátkem října jsme prostřednictvím Moravské zemské knihovny položili tuto otázku všem dětem z blanenska. Potřebovali jsme totiž najít to správné a vůbec ze všech nejlepší jméno pro vážku od řeky Svitavy, kterou šnek Krasík v nové knize potká u blanenského kostela.

Den s netopýrem - vyhodnocení GEO a FOTO soutěže

Stovky návštěvníků přilákal dnešní Den s netopýrem na Domě přírody. Na akci byly oficiálně vyhlášeny výsledky geocachingové a fotografické soutěže. Výherce, kteří se nedostavili a cenu nepřevzali prosíme, aby se přihlásili.

Jak se bude jmenovat?

Šneček Krasík na svých cestách potkává různé tvory. Nejinak tomu je i v knize Krasíkových nových příběhů, kterou právě připravujeme.V Blansku Krasík potkal vážku z bažin u řeky Svitavy. Co myslíš, jak se asi jmenovala? Navrhni jméno pro vážku a ke svému návrhu připiš, proč by se podle tebe měla vážka jmenovat právě takto.


Facebook