AKTUALITY

Hlasujte za NAJ dedinku Slovenska!

Obec Jablonov nad Turňou je súčasťou územia MAS OZ KRAS. Táto malebná obec sa nachádza v Slovenskom krase v objatí Horného a Dolného Vrchu. Jablonov nad Turňou sa zapojil do súťaže Naj Dedinka Slovenska. V tejto obci žijú úžasní ľudia, ktorí sa obracajú na vás, aby ste ich podporili svojim hlasom . Obracia sa na vás so žiadosťou o hlas aj slovenský slimáčik Krasko. Prosíme vás zahlasujte za Jablonov nad Turňou. Za každý hlas vopred ďakujeme!

Nová kniha Krasíkových dobrodružství byla pokřtěna

V rámci blanenských oslav Vítání svatého Martina byla oficiálně pokřtěna a poprvé otevřena kniha nových dobrodružství šneka Krasíka. Po oficiálním křtu na pódiu za účasti následovala autogramiáda s autorem knihy, panem Slavomírem Szabó.

Geocaching: sklizeno

1. listopadu nastaly Dušičky a i když v kalendáři bude ještě docela dlouho podzim, dny se už krátí, zima začne brzy zalézat za nehty a bude lépe doma s knížkou, než venku při hledání Krasíkových kešek a luštění úkolů na Krasíkových stezkách. Rozhodli jsme se proto putování po Krasíkově království uzavřít na veliký klíč.

Nová kniha Krasíkových příběhů

Na blanenském Vítání svatého Martina bude poprvé představena nová kniha příběhů šnečka Krasíka, která obsahuje 12 nových pohádek inspirovaných pověstmi Moravského krasu a Drahanské vrchoviny.

V Blansku létá vážka Anežka

Jak se bude jmenovat? Začátkem října jsme prostřednictvím Moravské zemské knihovny položili tuto otázku všem dětem z blanenska. Potřebovali jsme totiž najít to správné a vůbec ze všech nejlepší jméno pro vážku od řeky Svitavy, kterou šnek Krasík v nové knize potká u blanenského kostela.


Facebook