Pravidla

Geocachingová hra Pohádkového království šneka Krasíka

Jak to funguje?
Krasíkova geocachingová hra funguje obdobně jako celosvětový geocaching s tím rozdílem, že je určena jen zasvěceným - příznivcům Krasíkova království. Je třeba, abyste se zaregistrovali - stačí kliknout na odkaz Živá voda nebo Místa schránek. Díky tomu získáte přístup k souřadnicím a nápovědám k nalezení schránek. Vaším úkolem pak bude najít vodu Živu, která vytvořila náš Kras. Stačí objevit 7 schránek, jež jsou rozmístěny po Krasíkově pohádkovém království, a získat všech 7 částí kódu, které jsou v nich ukryty. Ty pak vyplníte do archu a získáte souřadnice poslední schránky, kde je ukryta Živa.
 
Jak schránky najdu?
Nejsnáze s pomocí GPS souřadnic uvedených na stránkách. Ty si prosím zkontrolujete na webu vždy před výpravou - je možné, že jsme museli schránku přesunout, nebo je dočasně neaktivní. Při samotném hledání vám mohou pomoci nápovědy a fotografie. Schránky jsme se snažili umístit tak, aby byly k nalezení i bez GPS, jen na základě předběžné přípravy, třeba zobrazením pozice přes Mapy.cz, přístroj přesto dost pomůže. Uvědomte si, že schránky jsou často na místech, kudy chodí lidé nezasvěcení do hry, proto nemohou být umístěny viditelně. Proto doporučujeme instalaci některé z navigací pro mobil, fungujících i off-line. Doporučit můžeme Mapy.cz, Sygic, nebo c:geo (kde je nutno mapu předem uložit).

Jak si  hru užít ještě víc? 
Letošní rok jsme pro Vás připravili Zápisník šneka Krasíka inspirovaný montessori pedagogikou, s kouzelnými ilustracemi Amelie Girardin-Janíkové. Zápisník si můžete prohlédnout a stáhnout v záložce Prázdninový zápisník a vytisknout dle potřeby. Najdete v něm nejen kouzelné ilustrace, ale i náměty na další úkoly a aktivity.
 
Co je ve schránce?
Schránky obsahují zápisník, propisku, část kódu a úkol, který můžete na místě splnit. Ve schránce můžete najít také malý dárek, který tam nechal předchozí nálezce. Myslete na druhé a sami nějakou maličkost přineste. Třeba hračku z Kindervajíčka, skleněnou kuličku, zkrátka cokoliv drobného, co se vejde do schránky. Sladkosti či potraviny obecně však určitě vynechejte!
 
Co mám udělat, když schránku najdu?
Pokud už tušíte, kde je schránka ukryta, dobře se rozhlédněte, zda Vás někdo nepozoruje. Schránky jsou tajné a neměl by vás při nálezu vidět nikdo další. Neběhejte, nekřičte, nepovykujte, že „už ji máte“. Tajemství se neprozrazuje. Jakmile schránku otevřete, zapamatujte si symboly a čísla. Pokud nevěříte své paměti, symbol vlepený do krabičky si třeba vyfoťte na mobil. Do zápisníku v krabičce napište své jméno či přezdívku a datum, kdy jste skrýš navštívili, případně vzkaz pro nás. Můžete do schránky vložit dárek a sami si dárek vzít. Můžete se vyfotit a fotku nám zaslat. Schránku pak opět dobře ukryjte.
 
Co mám dělat, když schránku nenajdu?
Napište prosím vzkaz na náš e-mail kraskoinfo@gmail.com. Je možné, že jste jen špatně hledali, ale je možné, že někdo schránku zničil či odnesl. Musíme ji zkontrolovat. Pokud půjde o druhý případ, tuto část tajenky Vám zašleme. 
 
Co pak, až přijdu domů?
Zaznamenejte si získaná čísla do archu s tajenkou, který si můžete stáhnout a vytisknout, nebo do Zápisníku. Pokud máte chuť, napište nám na blog do FÓRA, jak se vám výprava líbila, popřípadě co by se dalo vylepšit. Určitě není vše dokonalé a vaše postřehy nám pomůžou udělat věci líp. 
 
A když konečně shromáždím všechny části tajenky?
Sláva, už víte, kde se voda Živa ukrývá.  Vydejte se za ní. Prozradí vám dávnou moudrost, kterou nám pak zašlete na kraskoinfo@gmail.com. Nezapomeňte připojit jméno (či jména) nálezců, abychom Vám mohli na Váš e-mail obratem zaslat speciální diplom.

Prosíme vás, abyste zavřené krabičky vrátili na původní místo tam, kde jste je našli, a dobře je ukryli, aby posloužily i dalším hledačům! Prosíme, neberte hesla, propisku, diář ani další pomůcky, aby nechyběly ostatním!
 
Zasláním fotografie či výtvarného díla souhlasíte s jejím zveřejněním na stránkách krasko.info a stránkách s tímto projektem spojených.
 
Termín soutěže: od 1. července 2017 do 30. září 2017

 

 

Další prázdninové dobrodružství!

Jak to vlastně všechno začalo?To se takhle jednou šneček Krasík probudil na zelené louce, ale než se stačil porozhlédnout, skutálel se do tmavé jeskyně.Trpaslík Jeskyňkář se mu snažil pomoci, když v tom mu na nos kápla kapka studené vody, on se přeřekl, vyslovil zaklínadlo nesprávně, a od té doby...

Facebook