Partneři
  •  
 

Pravidla

Geocachingová hra Pohádkového království šneka Krasíka

Jak to funguje?
Krasíkova geocachingová hra funguje obdobně jako celosvětový geocaching s tím rozdílem, že je určena jen zasvěceným - příznivcům Krasíkova království. Je třeba, abyste se zaregistrovali - stačí kliknout na odkaz Hledá se víla nebo Místa schránek.  Díky tomu získáte přístup k souřadnicím a nápovědám k nalezení schránek. Vaším úkolem pak bude najít ztracenou vílu Tanculku. Stačí objevit 8 schránek, které jsou rozmístěny po Krasíkově pohádkovém království, a získat všech 8 částí kódu, které jsou v nich ukryty. Ty pak vyplníte do archu a získáte souřadnice poslední schránky, kde je ukryta víla.
 
Jak schránky najdu?
Nejsnáze s pomocí GPS souřadnic uvedených na stránkách. Pomoci Vám mohou i veršované nápovědy a fotografie. Schránky jsme se snažili umístit tak, aby byly k nalezení i bez GPS, přístroj přesto dost pomůže. Uvědomte si, že schránky jsou často na místech, kudy chodí lidé nezasvěcení do hry, proto nemohou být umístěny viditelně. Pokud chodíte bez GPS přístroje a potřebujete lepší nápovědu, nebojte se nám před výpravou napsat na e-mail nebo facebook.
 
Co je ve schránce?
Schránky obsahují zápisník, propisku, na víku krabičky je nalepená část kódu a krátké povídání. Ve schránce můžete najít také malý dárek, který tam nechal předchozí nálezce. Myslete na druhé a sami nějakou maličkost přineste. Třeba hračku z Kindervajíčka, skleněnou kuličku, zkrátka cokoliv drobného, co se vejde do schránky. Sladkosti či potraviny obecně však určitě vynechejte!
 
Co mám udělat, když schránku najdu?
Pokud už tušíte, kde je schránka ukryta, dobře se rozhlédněte, zda Vás někdo nepozoruje. Schránky jsou tajné a neměl by vás při nálezu vidět nikdo další. Neběhejte, nekřičte, nepovykujte, že „už ji máte“. Tajemství se neprozrazuje. Jakmile schránku otevřete, zapamatujte si symboly a čísla. Pokud nevěříte své paměti, symbol vlepený do krabičky si třeba vyfoťte na mobil. Do zápisníku v krabičce napište své jméno či přezdívku a datum, kdy jste skrýš navštívili, případně vzkaz pro Krasíka. Můžete do schránky vložit dárek a sami si dárek vzít. Můžete se vyfotit a fotku nám zaslat. Schránku pak opět dobře ukryjte.
 
Co mám dělat, když schránku nenajdu?
Napište prosím vzkaz na náš e-mail kraskoinfo@gmail.com. Je možné, že jste jen špatně hledali, ale je možné, že někdo schránku zničil či odnesl. Musíme ji zkontrolovat. Pokud půjde o druhý případ, tuto část tajenky Vám zašleme. 
 
A co pak, až přijdu domů?
Zaznamenejte si získaná čísla do archu s tajenkou, který si můžete stáhnou ZDE. Pokud máte chuť, napište nám na blog do FÓRA, jak se vám výprava líbila, popřípadě co by se dalo vylepšit. Určitě není vše dokonalé a vaše postřehy nám pomůžou udělat věci líp. Pokud máte chuť, namalujte nám obrázek na téma Pohádkové království v Moravském krasu. Obrázek pak zašlete na naši adresu, autoři těch nejlepších získají titul Malíř pohádkového království a obdrží malou odměnu. VÝTVARNÁ SOUTĚŽ
 
A když konečně shromáždím všechny části tajenky?
Sláva, už víte, kde se víla schovává.  Vydejte se za ní. Prozradí vám tajné zaklínadlo, které nám pak zašlete na kraskoinfo@gmail.com. K zaklínadlu nezapomeňte připojit své jméno (či jména), abychom Vám mohli na Váš e-mail obratem zaslat speciální diplom. Diplom je pro vás potvrzením toho, že jsme Vaši zprávu dostali a budete zařazeni do závěrečného slosování.

Prosíme vás, abyste zavřené krabičky vrátili na původní místo tam, kde jste je našli, a dobře je ukryli, aby posloužily i dalším hledačům!
 
Prosíme, neberte hesla, propisku ani diář, aby nechyběly ostatním!
 
Zasláním fotografie či výtvarného díla souhlasíte s jejím zveřejněním na stránkách krasko.info a stránkách s tímto projektem spojených.
 
Do slosování geocachingové hry zařadíme ty z Vás, kteří nám zašlou tajné vílí zaříkadlo, hodnocení a ocenění nejlepších obrázků v rámci výtvarné soutěže Pohádkové království probíhá samostatně, podmínkou je zaslání obrázku na adresu MAS Moravský kras, Pohádkové království, Sloup 221, 679 13.
 
Vyhlášení vítězů obou soutěží proběhne poslední sobotu v září.
 
Termín soutěže: od 4. dubna 2016 do 20. září 2016

 

 


Facebook