ÚVOD

„Bylo jednou jedno království...“ Takto začíná celá řada pohádek a všichni si myslí, že ona království patří jen do říše fantazie a ve skutečnosti do nich vstoupit nelze. U nás v Moravském krasu to však možné je. Kouzelnou a magickou krajinou Krasu můžete procházet za doprovodu šneka Krasíka a společně s ním prožívat různá dobrodružství, která si našla cestu také do lidových pověstí a bájí.

Od světa kouzel a zázraků vás dělí malý kousek, stačí jen pročíst tyto stránky a vybrat si, jakým způsobem do něj vkročíte. Můžete zamířit do některé z pohádkových kanceláří a vyzvednout si v ní svůj cestovní pas, který slouží k sbírání razítek a zapisování cestovatelských zážitků. Tipů na výlety ostatně najdete na těchto stránkách více než dost. Za určitý počet razítek získaných během návštěv kanceláří v různých koutech Krasu vás pak čeká malá či větší odměna.

Máte dobrodružného ducha a láká vás objevování pokladů? Což takhle zkusit Krasíkův geocaching, který startuje už v květnu? Pokud dokážete rozluštit tajenku a zašlete nám ji, budete na konci sezóny zařazeni do slosování o ceny. Zrovna prší, čekáte na oběd nebo zkrátka není do čeho píchnout? Přečtete si některou z pohádek, zahrajte on­line pexeso či puzzle, nebo si vytiskněte některou z pohádkových omalovánek.

Samozřejmě nezapomeňte sledovat aktuality, aby vám neuniklo nic ze zajímavého dění v Krasíkově království. A pokud se vám u nás líbilo (nebo naopak máte pocit, že by se dalo něco zlepšit), napište nám svůj vzkaz na fórum cestovatele. Přijměte tedy pozvání do Krasíkovy říše a vydejte se za pohádkovými zážitky do Moravského krasu!

Pokud se vám tady bude líbit, nezapomeňte, že pohádkové království má své „dvojče“ na jihovýchodním Slovensku v podobě Rozprávkového kráľovstva slimáka Kraska. Vznik obou pohádkových království byl spolufinancován Evropskou unií z Evropského zemědělského fondu pro rozvoj venkova.

 Facebook